faq

Pytania i odpowiedzi

Chcesz wziąć udział w naszych biegach wirtualnych? Z pewnością masz wiele pytań bądź wątpliwości. Z myślą o Tobie stworzyliśmy miejsce, w którym zebraliśmy wszystkie najczęściej pojawiające się pytania. Ułatwią Ci one odnalezienie się w naszej wirtualnej rzeczywistości.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wystartować? Kiedy zaczyna się moje wyzwanie?

Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie danego wydarzenia oraz uiścić opłatę startową (platforma na której prowadzona jest rejestracja na wydarzenie to b4sportonline.pl). Dniem rozpoczęcia wyzwania jest data pierwszego załadowanego pliku z aktywnością przez uczestnika na swoim koncie na platformie b4sportonline.pl. Przy czym pierwszy dzień wyzwania nie może być wcześniejszy niż dzień zapłaty.

W jaki sposób dodać dane mojej aktywności do wyników?

1. Zaloguj się na swoim koncie na platformie B4SPORTONLINE.PL za pomocą loginu oraz hasła.
2. Kliknij zakładkę „Moje Wydarzenia”.
3. Na liście zawodów znajdź wydarzenie wirtualne, w którym bierzesz udział i kliknij „Dodaj wynik”.
4. Wybierz sposób dodania wyniku z treningu.
• Dodaj plik GPX – wgraj plik GPX pobrany z aplikacji, którą zmierzony został dystans oraz czas. Twój rezultat zostanie automatycznie zsynchronizowany z platformą wyników.
• Dodaj zdjęcie – wgraj plik w formacie jpeg, jpg, png. Wypełnij pola formularza – czas, data oraz dystans. W przypadku ręcznego odczytu, wynik będzie musiał czekać na akceptację administratora.

Uwaga! Jeżeli w danym dniu odbyłeś więcej niż 1 trening, pamiętaj, aby za każdym razem wgrać plik w tym samym formacie.
5. Po dodaniu wyniku, będziesz mógł sprawdzić swoje rezultaty, wystarczy kliknąć „Wyniki” na liście wydarzeń.

Gdzie mogę śledzić moje postępy?

Aktualne klasyfikacje prezentowane są na platformie WYNIKI.B4SPORT.PL w wydarzeniu wirtualnym, w którym bierzesz udział.

Czy mogę wziąć udział w wyzwaniu więcej niż raz?

Oczywiście! Wystarczy jeszcze raz zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy i rozpocząć wyzwanie ponownie. Do klasyfikacji końcowej liczyć się będzie wynik Twojego najlepszego wyzwania. Zachęcamy do poprawiania swoich wyników, gwarantujemy, że będzie to dodatkowa motywacja do treningów oraz zwiększy się Twoja szansa na nagrody.

Czy mogę dodawać aktywności z udziału w innym biegu?

Tak, to jest zaletą naszego projektu. Biegając w zawodach, równocześnie może realizować swoje cele, wyzwania oraz korzystać z nagród. Biegaj gdzie tylko chcesz, ale pamiętaj, aby dodawać wyniki swojej aktywności, aby piąć się w tabeli wyników.

Jak dodać plik z moją aktywnością?

Dokładną instrukcję dodawania pliku ze swoją aktywnością znajdziesz na stronie każdego wydarzenia w zakładce „Jak dodać wynik?”. Być może zastanawiasz się jak pobrać plik gpx – na stronie wydarzenia także znajdziesz instrukcję. Pamiętaj, że jeżeli chcesz dodać więcej niż jeden plik dziennie, formaty plików, które dodajesz muszą być takie same.

Co w przypadku błędu podczas rejestracji?

Sprawdź czy wpisujesz poprawne dane aby zalogować się na konto (czy np. capslock nie jest włączony). Ponadto niektórzy przypisują się do nie tej kompanii, do której się planowało. W takich przypadkach należy zgłosić problem poprzez formularz zgłoszeniowy, który pojawia się u dołu strony z danym wydarzeniem bądź wysłać wiadomość na kontakt@b4sport.pl i oczekiwać na rozwiązanie sprawy.

Czy w wyzwaniach mogą brać udział także dzieci?

Z racji dużego zainteresowania całych rodzin, do naszych wyzwań wirtualnych mogą dołączać także dzieci. Wymagany wiek, który należy spełnić w przypadku najmłodszych kategorii wiekowych to 7 lat.

Czy istnieje możliwość uzyskania rabatu przy przesyłce grupowej?

Przechodząc do opcji przesyłki, pojawia się możliwość „Wspólna dostawa z innym zawodnikiem – Za darmo”. W tym celu należy wpisać numer ID uczestnika, który opłacił już swój udział w wydarzeniu. Numer można znaleźć, logując się na B4SPORTONLINE i przechodząc do panelu „Mój profil”.